Holandské tulipány

Holandské tulipány naskladňujeme po většinu části roku, a to zpravidla od září do června. V letním období není díky vysokým teplotám po těchto oblíbených květinách poptávka, proto je ani u nás zpravidla nenaleznete skladem. Pokud ale i přesto v letním období po kytici holandských tulipánů zatoužíte, neváhejte nás kontaktovat. Dle možností se pokusíme tulipány objednat. Aktuální dostupnost si můžete ověřit na našem e-shopu, kde naleznete nabídku jak samostatných tulipánů, tak i kytice tulipánů, jak je pro Vás připravíme k vyzvednutí v našem květinářství.

Navštivte naše květinářství na Praze 5   tulipany praha

Pro nabídku sortimentu HOLANDSKÝCH TULIPÁNŮ navštivte náš E-SHOP

Ceny holandských tulipánů se snažíme udržovat po většinu období na co nejnižší úrovni. Větší kytice tulipánů cenově zvýhodňujeme.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat

řezané tulipány

Tulipány jsou neodmyslitelně spojeny s Holandskem, podobně jako větrné mlýny či kvalitní sýry. Jsou nejznámějším vývozním artiklem této země. Holandsko je největším vývozcem řezaných květin na světě, na celosvětovém vývozu se podílí cca 60 procenty.

Původní domovinou tulipánů je Čína. Z Číny se postupně tulipány dostaly do Japonska a Turecka. Odtud putovaly tulipány do Evropy údajně poprvé v 16. století přes Vídeň, kde se objevily jako velká rarita v císařské zahradě. V době, kdy tulipány doputovaly až do Holandska, si je Nizozemci nesmírně oblíbili a jejich cibulek si neskutečně cenili. V Amsterdamu byla otevřena první tulipánová burza na světě.

Dnes je Holandsko největším vývozcem řezaných tulipánů na světě. Vhodné podmínky pro pěstování jsou především v provincii Severní Holandsko, v tzv. Bollenstreeku.

Jednou z nejznámějších květinových burz je burza v městečku Alsmeer. Alsmeer se nachází necelých 15km jihozápadně od Amsterodamu. Každý den se zde draží květiny z téměř padesáti zemí světa, především z Jižní Ameriky a Afriky. Květiny jsou ještě tentýž den expedovány z cca 5km vzdáleného letiště Schiphol doslova do celého světa.